Naše Mesto 2024 bolo aj u nás
13. júna 2024

Komunita RAFAEL n.o. sa opäť zapojila do najväčšieho podujatia firemného dobrovoľníctva na Slovensku – Naše Mesto 2024, ktoré sa konalo u nás v Dome RAFAEL dňa 07.06.2024. Ani tento rok sme nezaháľali a s radosťou sme sa s dobrovoľníkmi pustili do brigád v našom lesoparku.

Zamestnanci troch spoločností: IBM, ČSOB a Soitron nám prišli pomôcť s čistením a skrášlením lesoparku v okolí nášho Domu RAFAEL. Dobrovoľníci  nám v dvoch skupinách pomohli očistiť od buriny celý mlátový prírodný chodník, upraviť okolie komunitnej záhradky, vytrhať burinu v kríkoch, zahnojiť kríky a porast. Zároveň sa nám podarilo natrieť časť oporných stĺpikov, vyčistiť vodovodné šachty, napojiť nové prípojky na záhradné hadice, očistiť veľkú časť spevnených plôch a zrezať a očistiť niekoľko stromov. Tiež nám pomohli s rozobratím starých drevených rehabilitačných  pomôcok, ktoré kvôli vonkajším podmienkam boli zhnité a už nebezpečné.

Vďaka patrí aj Nadácii Pontis, ktorá týmto podujatím už niekoľko rokov prepája firmy, spoločnosti, samosprávy a občiansky sektor s cieľom skrášliť a viditeľne zlepšiť mestá, v ktorých žijeme. Firemní dobrovoľníci, ktorí nám prišli pomôcť, urobili kus práce a park je vďaka nim krajším, čistejším, a aj bezpečnejším miestom na oddych a relax pre pacientov a ich rodiny.

Všetkým dobrovoľníkom ďakujeme!

Už teraz sa tešíme na ďalší ročník 😊