Ošetrili sme stromy v petržalskom lesoparku
16. novembra 2023

Dom RAFAEL sa nachádza na okraji petržalského lesoparku, obklopený vzrastlými stromami. Hoci je našou prvoradou úlohou poskytovanie zdravotnej a sociálnej starostlivosti, o lesopark sa dlhodobo staráme. Snažíme sa ho zveľaďovať, pretože pre našich klientov a pacientov je nesmierne dôležitý kontakt s prírodou počas umiestnenia a hospitalizácie v našom zariadení.

Tento rok sme vďaka podpore Nadácie mesta Bratislavy v programe Funkčnejšie verejné priestory získali grant v hodnote až 6.000 eur. Tieto finančné prostriedky sme využili na ošetrenie stromov vo forme zdravotných a bezpečnostných rezov a kontroly a reinštalácie korunového istenia stromov. Špeciálne práce vykonávala certifikovaná firma Arbor Tree Servis s.r.o. pod vedením Michala Zelenáka.

Vďaka podpore Nadácie mesta Bratislavy sme vykonali kvalifikovaný orez stromov, ktorý zaručí bezpečnosť návštevníkov a predĺži životnosť stromov. Lesopark, ktorý prináša prostredie plné pokoja a možností pre načerpanie síl, tak môže ďalej slúžiť našim pacientom a klientom vo všetkých ročných obdobiach.