Jarné podujatia pre klientov ŠpZ a DSS
26. júna 2023

V poslednom čase sa konalo v Dome RAFAEL niekoľko spoločenských podujatí pre klientov ŠPZ i DSS, ktoré mnohých osviežili a nabili novou energiou. Ešte na konci apríla sme už po niekoľký rok stavali máj. Bola to udalosť, ktorá sa konala, po dlhom zimnom čase i pomerne chladnej jari, vonku.  Skvelú atmosféru dotváralo slnečné počasie, spoločná príprava máju, chutné občerstvenie a tóny harmoniky, ktorú majú klienti veľmi radi.

V druhú májovú nedeľu si pripomíname Deň matiek a nezabudli sme ani na tie naše mamičky, babičky, krstné mamičky, ktoré u nás bývajú. Spoločne s klientmi DSS sme pripravili program k tomuto sviatku v podobe piesní, básni i odovzdaní malého darčeku, ktorý naši mladí vlastnoručne z lásky vyrobili.  Program spestril aj spev našej dobrovoľníčky Janky, ktorá je študentkou konzervatória. Zaspievala piesne venované mamám a to zo slovenskej klasiky. Pri piesni Keby som bol vtáčkom sa objavili aj  slzy dojatia a niektoré klientky sa dokonca k spevu pridali.

Jar vystriedali prvé horúce dni a tak sme leto otvorili spoločnou grilovačkou v lesoparku v utorok 20. júna. Špekáčiky, slanina a klobásky rozvoniavali a všetci si na nich pochutili. K spevu ľudoviek sa k harmonike pridal aj profesionálny huslista Norbert, ktorý nás pozdravil aj niektorými známymi skladbami. Takto sme privítali leto – vonku, spolu a v dobrej nálade. Tešíme sa aj na ďalšie stretnutia, či už tie pravidelné, ktoré máme každý deň, ale aj tie výnimočné. Najbližšie to bude muzikál žiakov zo základnej školy.