Naše mesto 2023
22. júna 2023

Ani zlé počasie a presun na náhradný termín nás tento rok neodradil od toho, aby sme sa zapojili do najväčšieho podujatia firemného dobrovoľníctva na Slovensku – Naše Mesto, ktoré sa konalo u nás v Dome RAFAEL dňa 16.6.2023.

Zamestnanci až 4 spoločností: firmy Amazon, Henkel, Soitron a Wolt nám prišli pomôcť s úpravou a skrášlením lesoparku v okolí nášho Domu RAFAEL. Dobrovoľníci nám pomohli očistiť od buriny celý mlátový prírodný chodník, dosadiť kvety do kvetináčov, vytrhať burinu v kríkoch a zeleni vysadenej v predošlom roku, zahnojiť kríky a porast, navoziť nový štrk pod hojdačky, očistiť veľkú časť spevnených plôch. Tiež nám pomohli s dokončením a sprevádzkovaním zavlažovacích šachiet, takže môžeme lesopark polievať z 4 nových miest.

Vďaka patrí aj Nadácii Pontis, ktorá týmto podujatím už niekoľko rokov prepája firmy, samosprávy a občiansky sektor s cieľom skrášliť a viditeľne zlepšiť mestá, v ktorých žijeme.

Dobrovoľníci, ktorí nám prišli pomôcť, urobili veľký kus práce a park je vďaka nim čistejším, krajším, a aj bezpečnejším miestom na oddych a relax pre pacientov a ich rodiny.

Všetkým zúčastneným ešte raz ďakujeme!

Vidíme sa budúci rok 🙂