Predvianočné obdobie v Dome RAFAEL
3. januára 2023

V predvianočné obdobie sa v Dome RAFAEL konalo viacero spoločenských podujatí, ktoré popri tých bežných, klientom navodilo tu pravú vianočnú atmosféru.

Všetko to začalo Ondrejskou veselicou, ktorá sa konala v utorok 28.11.2022 a klienti si ju naozaj užili so spevom i tancom. Taktiež sme mali vystúpenie deti z Materskej škôlky Filipa Melanchtona a mladých umelcov zo  Základnej umeleckej školy sv. Cecílie. 6. decembra nás navštívil sv. Mikuláš s anjelom a čertom, ktorý veselo vyhrával na harmonike. Na ergo terapeutických aktivizáciach sme vyrábali adventné vence do kaplnky i ďalších spoločných priestorov ako aj ozdoby z pomarančov, či ďalšie dekorácie. Tento rok sme sa pustili aj do výroby sviečok z voskových plástov, z ktorých mali klienti veľkú radosť. Samozrejme nesmelo chýbať ani vianočné pečenie medovníkov a oplátok.

Predvianočné prípravy sme zavŕšili spoločným vianočným posedením, ktoré sa konalo v utorok 20.12.2022. Všetci klienti boli obdarovaní darom z projektu Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok. Koordinátorka pre náš Dom RAFAEL p. Zrníková  nás pozdravila a klientom odovzdala plné krabičky lásky. Zaspievali sme si niekoľko kolied a po tej najkrajšej Tichej noci sme si zaželali krásne Vianoce.

Mesiac december bol naozaj obohatený programom, ktorý si klienti veľmi užili. Veľká vďaka preto patrí všetkým spolupracovníkom, ktorí sa na ňom podieľali. Už teraz sa tešíme na ďalšie podujatia, ktoré nás v týchto zimných mesiacoch čakajú.